Sæsonen 2020 - 2021

Tid Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
09.00 til 10.00 Ældre sagen Ældre sagen  
10.00 til 11.00 Ældre sagen   Ældre sagen Miniton
11.00 til 12.00 Ældre sagen   Ældre sagen
12.00 til 13.00
13.00 til 14.00
14.00 til 14.30
14.30 til 15.30    
15.30 til 16.00 U13 / U15 Hold 2 U13 / U15 Hold 2 Talent 1
16.00 til 16.30 U9 / U11 Hold 1 U13 / U15 Hold 2 U9 / U11 Hold 1 U13 / U15 Hold 2 Talent 1
16.30 til 17.00 U9 / U11 Hold 1 U13 / U15 Hold 2 U9 / U11 Hold 1 U13 / U15 Hold 3 Talent 1
17.00 til 17.30   U13 / U15 Hold 3   U13 / U15 Hold 3 Talent 2 (17:15)
17.30 til 18.00   U13 / U15 Hold 3   U13 / U15 Hold 3/4 Talent 2
18.00 til 18.30 Motionister U13 / U15 Hold 3 Motionister U13 / U15 / U17 Hold 4 Talent 2
18.30 til 19.00 Motionister U13 / U15 / U17 Hold 4 Motionister U13 / U15 / U17 Hold 4 Talent 2
19.00 til 19.30 Motionister U13 / U15 / U17 Hold 4 Motionister Motionister
19.30 til 20.00 Motionister U13 / U15 / U17 Hold 4 Motionister Motionister
20.00 til 20.30 Motionister U17 / U19 + Senior Hold 1 Motionister Motionister
20.30 til 21.00 Motionister U17 / U19 + Senior Hold 1 Motionister Motionister
21.00 til 21.30 Motionister U17 / U19 + Senior Hold 1 Motionister
21.30 til 22.00 Motionister U17 / U19 + Senior Hold 1 Motionister  
Træner Hold Ugedag Tid Alder
Klaus Blunck / Jacob Lindegaard Hold 1 mandag 16.00 til 17.00 U9/11
Klaus Blunck  Hold 2  tirsdag 15.30 til 17.00 U13/15/17
Klaus Blunck Hold 3  tirsdag 17.00 til 18.30 U13/15/17
Lars Stoffersen  Hold 4 tirsdag 18.30 til 20.00 U13/15/17 + senior
Klaus Blunck / Mille og Julie W Hold 1 onsdag 16.00 til 17.00 U9/11
Klaus Blunck  Hold 2 torsdag 15.30 til 16.30 U13/15/17
Klaus Blunck  Hold 3 torsdag 16.30 til 17.45 U13/15/17
Klaus Blunck Hold 4 torsdag 17.45 til 19.00 U13/15/17

Hold 4      U 13/15/17  : 11 - 14 år (Erfarne)

Hold 3      U 13/15/17  : 11 - 14 år (Øvede)

Hold 2      U 13/15/17  : 11 - 14 år  (Nyere)

Hold 1      U 9/11    : 7 - 10 år  (Nye + let øvede)

Hold 5      Miniton  : 4- 6 år 

 

Trænere:

Lars Stoffersen.   Tlf. 26 30 73 74

Klaus Blunck.     Tlf. 50 86 88 20

Lars Hegelund (miniton)  Tlf. 51 22 80 67

Hjælpetrænere:

Jacob Lindegaard Christensen
Julie Wagner
Mille Berthelsen




 

Sæby Badmintonklub | Skovalleen 3 | 9300 Sæby | 61 79 78 98 | sbk9300@mortenhjort.com | CVR-nr: 82079319