Sæsonen 2019 - 2020

Tid Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
09.00 til 10.00 Ældre sagen Ældre sagen
10.00 til 11.00 Ældre sagen   Ældre sagen
11.00 til 12.00 Ældre sagen   Ældre sagen
12.00 til 13.00
13.00 til 14.00
14.00 til 14.30
14.30 til 15.30  
15.30 til 16.00
16.00 til 16.30 U9 / U11 Hold 4 U13 / U15 Hold 2 U9 / U11 Hold 4 U13 / U15 Hold 2
16.30 til 17.00 U9 / U11 Hold 4 U13 / U15 Hold 2 U9 / U11 Hold 4 U13 / U15 Hold 2  
17.00 til 17.30 U9 / U11 Hold 5 U13 / U15 Hold 2 U9 / U11 Hold 5 U13 / U15 Hold 3
17.30 til 18.00 U9 / U11 Hold 5 U13 / U15 Hold 3 U9 / U11 Hold 5 U13 / U15 Hold 3
18.00 til 18.30 Motionister U13 / U15 Hold 3 Motionister U17 / U19 Hold 1
18.30 til 19.00 Motionister U13 / U15 Hold 3 Motionister U17 / U19 Hold 1
19.00 til 19.30 Motionister U17 / U19 +senior Hold 1 Motionister Motionister
19.30 til 20.00 Motionister U17 / U19 +senior Hold 1 Motionister Motionister
20.00 til 20.30 Motionister U17 / U19 +senior Hold 1 Motionister Motionister
20.30 til 21.00 Motionister U17 / U19 +senior Hold 1 Motionister Motionister
21.00 til 21.30 Motionister Motionister
21.30 til 22.00 Motionister Motionister  
Træner Hold Ugedag Tid Alder
Klaus Blunck / Jacob Dragsbæk Hold 4  mandag 16.00 til 17.00 U9 / U11
Klaus Blunck / Jacob Dragsbæk Hold 5  mandag 17.00 til 18.00 U9 / U11
Klaus Blunck / Jacob L.C Hold 2  tirsdag 16.00 til 17.30 U13 / U15
Lars Stoffersen / Jacob L.C Hold 3  tirsdag 17.30 til 19.00 U13 / U15
Lars Stoffersen  Hold 1  tirsdag 19.00 til 21.00 U17 / U19 + senior
Klaus Blunck / Jacob L.C Hold 4  onsdag 16.00 til 17.00 U9 / U11
Klaus Blunck / Jacob L.C Hold 5  onsdag 17.00 til 18.00 U9 / U11
Klaus Blunck / Jacob L.C Hold 2  torsdag 16.00 til 17.00 U13 / U15
Klaus Blunck / Jacob L.C Hold 3  torsdag 17.00 til 18.00 U13 / U15
Lars Stoffersen  Hold 1  torsdag 18.00 til 19.00 U17 / U19 + senior

Hold 1      U 17/19 + senior : 15 - 18+ år (Nye + øvede)

Hold 2      U 13/15  : 11 - 14 år (Nye + let øvede)

Hold 3      U 13/15  : 11 - 14 år  (Øvede)

Hold 4      U 9/11    : 6 - 10 år  (Nye + let øvede)

Hold 5      U 9/11    : 6 - 10 år  (Øvede)

 

 

Trænere:

Lars Stoffersen.   Tlf. 2630 7374

Klaus Blunck.     Tlf. 5086 8820

Hjælpetrænere:

Jacob Lindegaard Christensen
Jacob Dragsbæk Holm




 

Sæby Badmintonklub | Skovalleen 3 | 9300 Sæby | 21 44 49 08 | mettedalbergjensen@gmail.com | CVR-nr: 82079319